Prohloubení přípravy žáků strojírenských oborů na jejich budoucí povolání spoluprací s partnerskou školou

Úspěch našich žáků na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2011

V rámci realizace projektu přeshraniční spolupráce SR-ČR "Prohloubeni přípravy žáků strojírenských oboru na jejich budoucí povolání spoluprací s partnerskou školou" jsme na naší straně pořídili CNC soustruh s řídícím systémem FANUC a v rámci aktivity "Školení pedagogických pracovníků na programování CNC stroje" jsme rovněž získali programovací software Manual Guide.

Díky realizaci společného projektu tak naši žáci v odborném výcviku mají možnost učit se programovat moderní CNC stroje za pomoci nových softwarových nástrojů. Na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně se  nejlepší žáci z odborných škol v České republice utkali v soutěži programování CNC obráběcích strojů. Soutěžilo se ve třech kategoriích dle řídících systémů - HEIDENHAIN, SIEMENS A FANUC. Žáci naší školy soutěžili v programování řídícího systému FANUC a Vladislav Dufek se stal absolutním vítězem této kategorie.

Na den 10. 11. 2011 v 11:00 hodin je plánováno slavnostní předání ocenění vítězi soutěže za účasti představitelů pořadatele soutěže - Svazu strojírenské technologie, zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu a zástupců firmy FANUC.

Vzhledem k tomu, že úspěch našich žáků je přímým důsledkem realizace jednotlivých aktivit našeho společného projektu s partnerem SOŠ Dubnica nad Váhom, zvem členy realizačního týmu na slavnostní předání ocenění a následné pracovně-společenské setkání s významnými představiteli strojírenství v České republice, se zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, zástupci Zlínského kraje a zástupci města Slavičín, které se uskuteční 10. 11. 2011 v 11:00 hod. v SOŠ Slavičín.

Odkazy:

http://www.sst.cz/aktualne/mpo/151

http://www.bvv.cz/msv/msv-2011/aktuality/sst-v-pavilonu-p-je-videt-zajem-ceskych-vyrobcu-vy/

http://www.mpo.cz/dokument90913.htmlPage generated in 0.1699 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál